Aristokrat Vintage - Originální dobové prvorepublikové a poválečné oblečení a doplňky pro dámy

KOMENTOVANÉ MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A PŘEDNÁŠKY

 

 

Na večírky, koncerty, či větší události nabízíme možnost komentovaných módních přehlídek sestavených pouze z autentických dobových originálů, doladěné dobovými účesy a líčením, a okomentované fakty a zajímavostmi o jednotlivých dekádách doložených více než 700 kusy dobových magazínů v soukromé sbírce. Každá přehlídka je co nejvíce historicky přesná (žádné "HMko" či fascinátory...) a šitá na míru každé jednotlivé události.

 

Modelky, líčení i vlasy zajišťujeme sami.

Nutná místnost na převlečení a úpravu.

Cena se odvozuje od délky představení a počtu představených outfitů. Minimální čas je 30 minut (cca 15 outfitů).

Napište nám a dohodneme se ohledně bližších informací a ceně. Neváhejte se na nás obrátit i s Vaším nápadem či návrhem na jiná témata.

 

 

Možnosti:

 

 

SOUKROMÁ SBÍRKA MÓDY 20.LET

 

Více než 15 let sběratelství dámských oděvů a doplňků z 20.let v jednu z největších tuzemských sbírek mi umožňuje vytvořit velice celistvou a detailní módní přehlídku zaměřenou právě na toto období, která umožňuje chronologické představení a vyvíjení stylu od pozdně secesního začátku 20.let s dlouhými sukněmi a vlasy až po art deco futuristický konec dekády se sukněmi po kolena, a mikády. Bez současných kusů či doplňků, pouze původní kusy od bot a spodního prádla, přes šaty a rukavičky, až po slunečníky, klobouky a ostatní doplňky. Pojďte se podívat, jako doopravdy vypadala doba "Velkého Gatsbyho" a nechte se překvapit takovými věcmi, jako jsou dobové barevné paruky z peří, průsvitné a odhalující večerní šaty, kabelky á la plyšoví psíci, stahovací podprsenky, teatrální péřové diadémy a až 60cm dlouhé cigaretové špičky.

 

Možnost výběru

- DENNÍ ŠATY

- VEČERNÍ ŠATY (CHARLESTONKY)

- SPODNÍ PRÁDLO

- KOMPLET VŠE

 

 

PRŮŘEZ MÓDOU 20.STOLETÍ

 

Od "belle epoque" okolo roku 1900 až po začátek hippies stylu koncem 60.let, nechte nás představit Vám jedno z nejdivočejších století dekádu po dekádě prostřednictvím původních oděvů a doplňků, složených z momentální nabídky Aristokrat Vintage. Proč a jak se určité věci měnily a jak vůbec probíhala změna stylů v minulém století; od secese, přes první republiku, válečné období, poválečný "pin up" styl, až po minisukně - to vše v co nejpřesněji doladěných outfitech, které si můžete i po přehlídce koupit a odnést domů.

 

 

PŘEDSTAVENÍ VÁMI VYBRANÉ DEKÁDY

 

Slaví Vaše město výročí od 20.století? Byla Vaše firma založena ve 40., 50., 60.letech? Potřebujete doprovodný program pro Váš specifický sraz aut veteránů? Již nehledejte dále a nechte nás přenést Vás do Vámi vybrané dekády! Jak se co nosilo a proč, z čeho každý styl vzešel a kam směřoval, to vše jen v původních kusech a historicky přesném líčení a účesech. Vzhledem k tomu, že každý outfit je složen z momentálního prodejného zboží v obchodě, můžete si svůj favorit po přehlídce i odnést domů.

Momentáně nabízíme 20.-60.léta.

 

 

 

PŘEDNÁŠKY

 

 

NEVŠEDNÍ MÓDNÍ TRENDY A DOPLŇKY 20.LET 20.STOLETÍ

Duhově barevné vlasy, tetování, piercing v nose, psí obojek na krku, síťované punčochy, černé nehty a černě olemované oči. Že by punker z dnešní doby? Ale kdeže, moderní žena 20.let 20.století! Pojďte si popovídat o tom, jakou divokou dobou byla "bláznivá" 20.léta a jak si mladé ženy vyhrály s experimentováním se svou vizáží. Dozvíte se třeba, že se nemalovalo jen na oděvy, ale i přímo na tělo jako večerní dekoraci, že se nosily již od 10.let barevné vlasy a paruky hrající všemi barvami duhy, že dámy občas nosily jako podvazky vycpaná zvířátka či ploutve létajících ryb, a že make up mohl být schovaný v plyšácích, volantu auta, náušnicích, ale třeba i v botě. Dámy byly tetované, namalované, měly piercing a vypadaly jako chlapci. Jaká byla reakce společnosti a s čím vším ještě přišly se dozvíte jen na této přednášce. Pojďte si zablbnout!

 

 

 

JEDNOTLIVÉ DEKÁDY 20.STOLETÍ A ČÍM SE V MÓDĚ VYZNAČUJÍ

 

 

Móda dříve nebyla jako dnes, kdy si každý může nosit co chce. Jednotlivé styly byly povětšinou ohraničené dekádami a byly tak přesné a důkladné, že i dnes můžeme valnou většinu oděvů a doplňků nadatovat na specifický rok. Čím se jednotlivé dekády vyznačovaly, kde vzaly inspiraci a jak se co nosilo se dozvíte buď hromadně v cyklu celého 20.století, či v jednotlivých přednáškách o Vámi vybraných desetiletích.

 

 

VINTAGE X TRUE VINTAGE A JAK POZNAT DOBOVÉ KUSY

 

Za poslední dobu se "vyrojilo" obrovské množství "vintage" obchodů, které ale mají s opravdovým vintage jen pramálo společného. Jak se tedy definuje vintage, jak vypadají opravdu staré oděvy a jak je vůbec identifikuji se dozvíte na přednášce i s názornými ukázkami.

« zpět

Edited 2020